Nowoczesny salon z wieloletnią tradycją.
W tym roku obchodzimy 65 lat istnienia salonu.

Działamy nieprzerwanie od 1949 roku.

Salon dawniej
Salon dziś

Historia

Salon fryzjerski „AGA” jest firmą rodzinną z wieloletnimi tradycjami.

Nasza firma powstała w 1949 roku. W początkowych latach salon mieścił się na parterze kamienicy przy ul. Reymonta. Na przełomie lat sześćdziesiątych i siedemdziesiątych kamienica przeznaczona została do wyburzenia i z tej przyczyny zakład fryzjerski został przeniesiony do lokalu przy ul. Kośnego 20, gdzie funkcjonuje do dziś. Od początku istnienia salon adresowany był do mieszkańców, którzy pragną fachowej usługi w zakresie fryzjerstwa damskiego i męskiego w korzystnych i przystępnych cenach.

Trzy pokolenia

Henryk Szutkowski

Stefan Szutkowski

Założyciel firmy, który jako doświadczony już fryzjer przeprowadził się do Opola z Warszawy. Specjalizował się we fryzjerstwie męskim jednak z równą lekkością tworzył stylizacje damskie.

Zobacz dyplomy
Grażyna Szmigiel

Grażyna Szmigiel

Przejęła po ojcu prowadzenie firmy w 1990 roku. Jest fryzjerem damsko-męskim. Naukę zawodu rozpoczęła w 1962 w zakładzie, który mieścił się wtedy w swojej pierwszej siedzibie przy ulicy Reymonta. Po zdobyciu tytułu czeladnika w zawodzie podjęła pracę w Spółdzielni Fryzjerów w Opolu, gdzie pracowała ponad 15 lat zdobywając doświadczenie. W latach osiemdziesiątych powróciła do pracy w salonie, który zadomowił się w swojej obecnej lokalizacji. Oficjalnie zarządzanie zakładem przejęła 1 września 1990 roku nadając mu obecną nazwę Salon Fryzjerski „AGA”. Salon został gruntownie zmodernizowany. Wprowadzono unikatowe, jak na tamte czasy standardy obsługi klientek. Do każdej usługi podawano kawę lub herbatę, a kosmetyki dostosowane do rodzajów włosów sprowadzano z zagranicy.

Zobacz dyplomy
Agnieszka Zamojska

Agnieszka Zamojska

Reprezentuje trzecie pokolenie osób prowadzących salon.  Agnieszka Zamojska (z domu Szmigiel) od wczesnych lat dzieciństwa przebywała w salonie i asystowała mamie w wykonywaniu zabiegów fryzjerskich. Zawód fryzjer to wymarzone wykształcenie, które połączyła ze studiami pedagogicznymi o kierunku nauczycielskim. Obecnie z powodzeniem łączy zawód fryzjera i nauczyciela zawodowych przedmiotów fryzjerskich w opolskich szkołach publicznych i niepublicznych. Specjalizuje się też w prowadzeniu szkoleń i kursów fryzjerskich.

Zobacz dyplomy

Zespół

 • Ewa Hadryś
  Ewa Hadryś
 • Sabina Wczesny
  Sabina Wczesny
 • Elżbieta Ławrowska-Ułan
  Elżbieta Ławrowska-Ułan
 • Anna Warzyc
  Anna Warzyc

Jesteśmy zespołem osób, które naprawdę kochają swoją pracę. To z tego właśnie bierze się nasza pasja, wyobraźnia i elastyczność w podejściu do zadań, które wyznaczają nam nasi klienci. To dlatego nie brakuje nam wyobraźni aby do każdego klienta podchodzić indywidualnie i nowatorsko. W tworzeniu fryzur wykorzystujemy również nutkę artyzmu, który każde z nas w sobie nosi i który w połączeniu z doświadczeniem i fachową wiedzą daje często całkiem niezłe rezultaty. W swojej pracy staramy się spełniać Państwa marzenia wydobywając z każdego indywidualne piękno.

W naszym Salonie to Ty jesteś Gwiazdą. Chcesz od życia więcej? Zacznij od włosów !

Mogą Państwo być pewni, że swoją wiedzę i umiejętności ciągle wzbogacamy poprzez udział w licznych pokazach oraz szkoleniach w Polsce i zagranicą. Na pamiątkę otrzymaliśmy sporo dyplomów i certyfikatów, na które można spojrzeć poniżej.